(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Poznej své město

Poznej své město

27.09.2018

5. ročník poznávací soutěže pro žáky děčínských základních škol.

Základní informace

Cíl nebo místo konání: Děčín a jeho okolí

Popis akce

Členové oddílu připravili pro žáky 7. a 8. tříd děčínských základních škol, poznávací soutěž "Poznej své město". Úkolem šestičlenných skupin je, podle vylosovaného klíče najít a navštívit místa a zajímavosti, které se významným způsobem zapsaly do historie města. U každého místa plní tři jednoduché otázky, na které nelze najít odpověď na internetu. Na akci se významně podílí i další subjekty, jako: Zámek Děčín, Aquapark Děčín, Oblastní muzeum Děčín, ZOO Děčín a firmy: Mafell, čokoládovna Jordán, lékárna BENU a další.

Zápis z akce

Na 5. ročník soutěže „Poznej své město“ dorazilo celkem 75 žáků (včetně dospělého doprovodu), kteří reprezentovali osm děčínských základních škol v jedenácti skupinkách. V příjemném počasí měla každá skupina najít 12 zajímavých míst, kde odpovídala na tři otázky. Nejlépe se v tomto ročníku s úkoly vyrovnala skupina ze ZŠ Komenského nám., na druhém místě se umístila skupina ze ZŠ Dr. Miroslava Tyrše a třetí místo získala skupina ze ZŠ Na Stráni. Záměrem soutěže je, žákům představit řadu dominant (letos na pravém břehu města), které se významným způsobem zapsaly do naší historie a kolem niž chodí, aniž by si uvědomili jejich souvislosti. Příští ročník by se měl opět konat ne levém břehu v Podmoklech – uvidíme.

Vložil Cipísek 25.09.2018