(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Oddílový výlet

Oddílový výlet

10.01.2015

Zahájíme nový rok pořádnou vycházkou!

Popis akce

V sobotu 10.ledna 2015 se uskuteční první oddílový výlet v novém roce. Sraz je v 09,00 hod. na konečné MHD u nemocnice. Půjdeme Děčín-Loubí-Ludvíkovice a zpět. Děti si sebou vezmou: teplé oblečení podle počasí, svačinku a uzeninku na opečení, něco k pití. Návrat předpokládáme kolem 15,00 hod. tamtéž.

Organizační informace

Sraz: konečná MHD u nemocnice v 09:00
Konec: tamtéž v 15:00

Zápis z akce

Na první oddílový výlet se nakonec sešlo 21 dětí a 5 dospělých. Sešli se ti, kteří nebyli pohodlní a nezalekli se počasí z posledních dnů. Nakonec se jako na objednávku počasí vydařilo a dokonce vysvitlo i sluníčko. Za příjemných 14-ti stupňů to nevypadalo ani na měsíc leden. Vydali jsme se do Loubí a odtud podél Loubského potoka proti proudu. Zde se děti dozvěděly řadu zajímavostí z minulosti této lokality. Například nikdo nevěděl, že v 19. století zde byl vybudován vodovod ze zdejších pramenů, jímž bylo zásobováno pitnou vodou město Děčín. Štola byla vykutána ve skalním masívu Kvádrberk, je dlouhá přes 440m a nejhlubší místo je 82m pod povrchem. Voda do Děčína teče samospádem, rozdíl výšky mezi prameništi a děčínským náměstím je 60m. Děti viděly sílu jindy zdánlivě klidného potůčku, který bouřil táním sněhu z okolních kopců. Prohlédly si vodárenské šachty, pamětní kameny, místní rybníček a také se dozvěděly, proč zde bylo koryto potoka regulováno. Cestou jsme si dále zahráli pár her, v Ludvíkovicích si opekli uzeninku a pak se v pohodě vrátili zpět.
Fotky zde.

Vložil Cip Ajda 11.12.2014