(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Oddílový výlet

Oddílový výlet

11.04.2015

Slavíme společné narozeniny!

Popis akce

O této sobotě pořádáme oddílový výlet k 25. výroční založení našeho oddílu „STOPA“ do okolí rozhledny Varhošť. Společně netradičním způsobem oslavíme oddílové narozeniny.Sraz účastníků je na hlavním vlakovém nádraží v 8:25 a návrat v 17:09 tamtéž.S sebou: oblečení dle počasí, oddílové triko a skautský šátek s turbánkem, šátek (ne skautský), svačinu a pití na celý den, tužku a papír, 70Kč na jízdné.Organizační informace

Sraz: 08:15
Konec: 17:00
Vedoucí akce: Motýlek, Hejkal

Zápis z akce

V sobotu 11. dubna 2015 se uskutečnil oddílový výlet k 25. výročí založení našeho děčínského skautského oddílu „STOPA“ Děčín“. (1990 - 2015) Zástupci ze všech družinek oddílu, kterých se nakonec sešlo 38, se vydalo podle „trasových pořadatelů – Motýlka a Hejkala“ do neznámých končin vyhlídky Varhošť nad Sebuzínem. Nikdo z účastníků zde ještě nebyl a tak se rázným krokem vyrazilo. To ještě nikdo netušil překvapení, které nás čekalo po projití malebného městečka, průchodem chatové oblasti nad řekou Labem a náhlým strmým stoupáním. Nejen úzká a strmá stráň, ale štěrkovitě kamenné podloží se podepsalo na všech nožičkách. Když někomu tlapičky neujely po štěrku, tak zakopl o kámen. I ti nejmenší se slzičkou na tvářičce a s bolavými nožičkami šli vpřed. Přece to nevzdají. K rozhledně se vyškrábali všichni. Tak dobré svačiny včetně pití, ještě nikdy nikdo nekonzumoval. Po chvíli se však již první odpočatí vydali do nejvyšších pater rozhledny. I když byla trochu mlha, bylo vidět na Ústí n.L. a na druhé straně Litoměřicko. Před odchodem jsme ze sebe udělali dvacet pětku i s tečkou a rozloučili se oddílovým pokřikem. Zpětná trasa již byla schůdnější, neboť jsme po lesní cestě došli až k parkovišti, odtud podél místní komunikace zpět do Sebuzína a vlakem domů. Výlet byl, jak se na skauty patří náročný, ale určitě pro účastníky nezapomenutelný. Fotky zde.

Vložil Cip Ajda 03.01.2015