(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Družinový výlet Ještěrek do České televize

Družinový výlet Ještěrek do České televize

13.01.2017

Družina Ještěrek se v ateliérech ČT podíla na výrobě hry pro děti. Více informací v kronice.

Základní informace

Cíl nebo místo konání: Česká televize
Vybavení s sebou: Kroj

Popis akce

Jako odměnu za letní soutěž České televize, při které se holky v Jetřichovicích staraly o kešku, získala družina Ještěrek možnost zúčastnit se zatím blíže nespecifikované výroby hry pro děti v ateliérech ČT.

Organizační informace

Sraz: Hl. nádraží ČD - Děčín v 07:15
Konec: Hl. nádraží ČD - Děčín v 18:30
Vedoucí akce: Motýlek

Zápis z akce

Za pomoc s letní soutěží jsme od České televize dostaly nabídku, pomoci jim s přípravou skautské počítačové hry a my této příležitosti s radostí využily. Sešly jsme se brzo ráno na nádraží a první věc, kterou jsme po Motýlkovi chtěly, byly koblihy přislíbené za výhru nad Pampeliškami ve vědomostní soutěži. Ve vlaku se nám podařil ulovit volné kupé, a tak jsme se hned jaly dělat ostudu. Kytaru jsme neuklidily ani v Praze, kde jsme hrály na ulicích, v metru i v autobuse, který jsme musely díky Motýlkově informovanosti dobíhat. Do budovy Rohlík jsme se sice dobraly včas, ale nikdo nám tam nevěřil, že jsme si tu akci nevymyslely. Po pár telefonátech typu: „Hele, mám tu nějaké skautky, které tvrdí, že tu prý mají nějakou akci. Nevíš o tom náhodou něco?“ se prošedivělý pán konečně dovolal někomu, kdo o tom asi něco věděl a poslal pro nás partičku lidí, aby nás s tou belhavou převedly do sousední budovy skleněným mostem nad silnicí. Mezitím, co my jsme se snažily někoho přesvědčit, že tu opravdu máme co dělat, dorazila i druhá skupina skautů- Salamandři z Chomutova. Usedli jsme v sále, kde nám sdělili, co a jak po nás budou chtít a pronesli děkovný proslov, jak jsme skvělí a dokonalí a pustili, jsme se do jídla. Pardon. Do díla. Nejprve jsme se ze svých scvrklých mozků, na tak zvaném brainstormingu, snažili vymačkat poslední zbytky šťávy a navrhly jsme pár prostředí, ze kterých by se mohlo vybírat. Hlasování vyhrál noční přepad, který mimochodem vymyslela naše dokonalá Šneček. Po pauze na jídlo, kterou jsme využili do poslední minutky, nám unesli Apu, aby si jí mohli nafotit, a my, přeživší, jsme se pustili, do vymýšlení překážek pro naše hrdiny. Když se nám z mozků kouřilo, jako z lokomotivy, usoudili jsme, že toto již musí stačit. A již s Apolenkou, kterou nám dobromyslně vrátili, jsme se vydali do studia. Dvě hodiny jsme strávili v nevětrané místnosti bez oken plné podivných strojů, kde jsme před kamerou střídali radostné bujaření s totální beznadějí. Když režisér došel k názoru, že z nás již nic lepšího nevytříská, smířil se s pravdou a spokojil se se záběry, které s námi pořídil. Poté už jsme jen obdrželi dokonalé taštičky s logem České televize plné reklamních předmětů a vydali jsme se na cestu domů. Samozřejmě jsme nezapomněly pořádně na sebe ve vlaku upozornit. Takže konečné zhodnocení? Splnily jsme svůj úděl i poslání a teď nezbývá, než čekat, co z toho vznikne.

Vložil Šuperka 09.01.2017