(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Víkendovka Ještěrek

Víkendovka Ještěrek

21.04. - 23.04.2017

Již dlouho mají Ještěrky slíbenou akci ve vodním světě Aquapalace v Praze. Vše je zařízeno, domluveno, jedeme...

Základní informace

Cíl nebo místo konání: Praha
Vybavení s sebou: kartičku zdravotní pojišťovny, studentský průkaz (či jiný průkaz s fotografií a datem narození), oddílové tričko, skautský šátek, spacák, karimatku, věci na spaní, hygienu, plavky, ručník,1150 Kč (doprava, jídlo, vstup) a páteční večeři.

Organizační informace

Sraz: Hl. nádraží ČD v 17:00
Konec: tamtéž v 16:30
Vedoucí akce: Motýlek

Zápis z akce

O ještěrkách a jejich činech v Aquapalace „Tak je to tady. Konečně!“ napadne mě, zatímco se zbytkem naší družinky nastupuji do rychlíku. Tenhle vlak nás odveze do Prahy, kde po téměř dvou letech uskutečníme výlet slíbený za závody. Tenhle víkend se ponese v duchu Aquapalace! Cesta se nelišila od žádné předešlé cesty vlakem. Kroje, kytara, zpěv... nádhera. Uteklo to rychleji, než by se stihla roztát zmrzlina, a my stály na Masarykově náměstí v Praze. Trochu dobrodružství na eskalátorech a v metru, autobus plný lidí a po pár krocích jsme se vezly výtahem do druhého patra, do Hejkalova bytu. (Tady by se hodilo podotknout, že Hejkal byl z naší návštěvy přímo unešen a rovnou využít závorky a poděkovat mu. Díky Hejku.) A jelikož jsme usoudily, že cesta vlakem nebyla dosti ostudná, navlékly jsme se do hippies oblečení a hurá do ulic! Věřte, že jsme si užily hromadu zábavy, když jsme chodily po Praze, oblečené jako přízraky z 60. let, a ptaly se lidí, zda náhodou nevědí, který je rok. Ve chvíli, kdy oběť odpověděla na naší dosti zvláštní otázku, podívaly jsme se celé užaslé na sebe a vykřikly jsme: „Ono to fungovalo!“ Když jsme usoudily, že ostudy bylo dost, vrátily jsme se na byt. Zbytek večera jsme strávily hraním deskovek a velice vážnými debatami. Druhý den ráno se nikomu z nás nechtělo moc vstávat, ale vidina teplých domácích palačinek, nás vyhnala ze spacáků.(Ano, opravdu jsme v bytě spaly na zemi ve spacácích. Takové jsme chudinky. :( ) Po krátké době plné maštění pánví, nalévání těsta a především smažení(nevím, co všichni měli proti mým palačinkám. Nakonec byly moje stejně nejlepší :P), jsme usedly ke stolu. Pod silným nátlakem z Motýlkovi strany jsme si sbalily věci do Aquapalace a vydaly jsme se naproti Piškotovi s Matějem. Po návratu do bytu na nás již čekala hromada řízků, které pro nás připravil Hejkal (Znovu děkujeme. A ty brambory byly nejlepší) Naházely jsme je do našich bezedných žaludků a vydaly jsme se na strastiplnou cestu do Aquapalace. Musím říct, že to bylo dokonalé. Těžko vám asi popíšu všechno, co jsme tam za ten den zažily, ale mohu se o to alespoň pokusit. Představte si vodu. Hodně vody. Vůni chlóru, křik a jekot. Tobogány, kam oko dohlédne. Vlny a proudy. Další vodu. Znovu tobogány. Radost, nadšení. Tobogány. K tomu vodu. Štěstí. Ještě trochu vody. A úplně nakonec únavu. Takovou, která šlape na oči. Cesta zpět se ztrácí. Vzpomínky na ni jsou mlhavé a nejasné. Utopené v ospalosti. Na bytě se provede akce puding a pak už uleháme do spacáků a ztrácíme pojem o čase a prostoru. Den třetí. Ráno snídaně. Procházka Prahou. Návštěva Skautského institutu plná zklamání. Cesta vlakem....Prostě jde vidět, že už je konec. Ano, viděly jsme bubliny, jedly jsme trdelník, rozplývaly jsme se nad dvoupatrovým knihovnictvím a obdivovaly jsme knihy v něm, ale všechno to se ztrácelo pod závojem smutku. Skvělý víkend, plný zážitků byl u konce a my s tím nemohly nic dělat. Na nádraží už proběhlo jen loučení a pak jsme se každá dala svou cestou.

Vložil Šuperka 30.03.2017