(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Vánoční dílny

Vánoční dílny

03.12.2011

Předvánoční rukodělná akcička.

Základní informace

Cíl nebo místo konání: klubovna

Popis akce

V sobotu dne 3.12.2011 se budou konat v klubovně oddílu ukázky výroby vánočních ozdob. Sraz zájemců je v 09:00 hod. Děti se seznámí s výrobou zejména adventních věnců a dalších tradičních ozdůbek. Také si společně procvičí koledy a vánoční písničky. Děti si mohou přinést slaměnou kruhovou podložku, malé větvičky (chvojí) npř. jehličnanů, tůje, tis, zimostráz atd., různé vánoční plody jako oříšky, šišky a sušené ovoce na ozdobení, pravítko a tužku, svíčky a bavlnu na pletení. (Pomůcky se mohou zakoupit v květinářství nebo v zahradnických centrech.) Ukončení akce předpokládáme kolem 12,30 hod.

Organizační informace

Sraz: klubovna oddílu STOPA v 09:00
Konec: tamtéž v 12:30

Zápis z akce

Na vánočních rukodělkách se nás nakonec sešlo 36. Děti se učily nejen zdobit perníčky – z nichž jich část zmizela v naducaných tvářičkách ale i zkrášlit a vyrobit vánoční svícny, věnečky, hvězdičky i krabičky na dárky. Překvapila nás nápaditost a šikovnost dětí. Poděkování patří roverskému kmeni za přípravu a nápady i "pekařce" Máje, která na akci napekla 15 plechů perníčků. Fotky z akce tady!

Vložil Tuvok 15.11.2011