(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Aprílový Blouďák

Aprílový Blouďák

30.03. - 01.04.2012

Středisko Šíp Neštěmice nás zve na již 22.ročník tradiční skautské bloudící akce. Akce je vhodná pro všechna vlčata a světlušky, skauty i skautky, a dokonce i pro rovery a oldskauty!

Základní informace

Cíl nebo místo konání: Neštěmice a okolí

Popis akce

Jedná se o akci s lehkým fyzickým zatížením, děti budou ve skupinkách „bloudit“ po herním území. Všichni účastníci budou ubytováni v tělocvičně tamější školy. Během akce není zajištěna strava, proto si každý účastník musí jídlo přivést sám. V prostorách ubytování bude k dispozici elektrický vařič, rychlovarná konvice a zdroj pitné vody. Téměř celou sobotu bude program pobíhat venku (mimo město), je tedy potřeba mít s sebou i batůžek na potřebné vybavení na trať. Nedělní program bude probíhat v ústecké zoo, kde se zúčastníme akce otvírání sezóny. Za odměnu si budeme moci zahradu projít a prohlédnout.

S sebou: jídlo a pití na celý víkend, pláštěnku, oblečení dle počasí, blok a tužku, uzlovačku, pevné boty na ven, přezůvky do tělocvičny, spacák a karimatku, oblečení na převlečení, oblečení na spaní, hygienické potřeby, oddílové tričko (mikinu), 100,-Kč (poplatek akce + doprava), kartičku pojištěnce (nebo alespoň kopii), batůžek na sobotní výlet.
Osvědčené potraviny jsou: chléb, paštika či marmeláda, instantní polévky, TANG, müsli tyčinky či další zdroj energie, ovoce a zelenina, minerální či ochucená voda a další.
Je nutné, aby děti měly všechny věci zabalené do krosny a měly volné ruce. S krosnami nebudeme pochodovat, bude se jednat pouze o krátké přesuny. Ze zkušenosti – věci v rukou se ztrácí.
Prosím, připravte dětem kartičku s Vaším jménem a kontaktem na Vás, kdyby bylo nutné Vás kontaktovat např. kvůli pozdějšímu příjezdu vlaku.

Organizační informace

Sraz: Hl. vlakové nádraží v 18:00
Konec: Hl. vlakové nádraží v 15:30
Vedoucí akce: Cipísek

Zápis z akce

Tradiční víkendová akce s názvem Aprílový Blouďák letos nesl název „ STARÉ POVĚSTI ČESKÉ“ a konala se v Neštěmicích u Ústí nad Labem.
Sešli jsme se v pátek na nádraží v Děčíně a jeli do Ústí. Sraz byl letos u OC Fórum, takže jsme to neměli z nádraží daleko. Od Fóra jsme jeli do tělocvičny v Neštěmicích. Ještě večer nás servis tým závodu rozřadil do týmů po šesti. Ráno, nás postupně vysílali na trasu. Cíl trasy byla zřícenina hradu Blansko. Na trase bylo deset úkolů s tématikou právě pověstí. Úkoly byly netradiční, ale velmi zábavné. V cíli si tři nejlepší týmy ještě zasoutěžily. Na večer se hrála Vybíjená, jako již každoročně. Po vybíjené bylo vyhlášení, a dostali jsme pamětní lístečky. Také byla otevřena Staročeská krčma, ve které bylo na výběr z pití, párků, čokolády či kafe. Za stravenky které jsme dostali od pořadatelů. V neděli, bylo v Ústecké ZOO zahájení letní sezóny a tak jsme se v rámci programu Blouďáku šli také podívat. Kromě zvěře, jsme si také mohli na obličej nechat namalovat cokoli jsme chtěli. Domů jsme pak jeli jako děti od Cirkusu.
Akce se velmi povedla a těšíme se na další ročník. Na fotky si ještě chvilku počkáme, ale kdo si počká, ten... :)

Vložil Cip Ajda 15.12.2011