(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Náš oddíl > Kronika > Oddílový výlet na Kohout(a)

Oddílový výlet na Kohout(a)

10.03.2012

Po krásách okolních krajin...možná pojedem vláčkem...možná pujdem do kopečka...možná budem koukat v kraj...možná si něco zahrajem...možná si něco opečem...možná...:o)

Základní informace

Cíl nebo místo konání: Rozhledna Kohout u Benešova n/Pl
Vybavení s sebou: buřtík, šátek

Popis akce

Výletníkům doporučujeme pevné boty. Přestože je objednáno nádherné počasí, navrhujeme mít teplé oblečení, pro všechny případy v batůžku pláštěnku a nedílnou součást všech skautských her - šátek. Abychom neměli hlad, vezmeme si s sebou jídlo a pití na celý den, buřtíka na opékání a 40,- Kč na vlak. A hlavně, nezapomenout dobrou náladu ! :o)

Organizační informace

Sraz: Hlavní vlakové nádraží v DC v 08:00
Konec: Hlavní vlakové nádraží v DC v 16:15
Vedoucí akce: Lentilka

Zápis z akce

Sešlo se nás na nádraží celkem 34 „kuřátek“. Jeli jsme pěkným, moderním vláčkem a ani nám nevadilo, že jsme neseděli. Do Benešova n Pl. to není daleko. Současně jsme netušili co nás čeká a máme ještě před sebou. Již po odbočení z hlavní komunikace nás přivítala štěrková cesta, v té době namrzlá. Šesti kilometrové stoupání však bylo nekonečné. Nakonec, za účasti řady her jsme se dostali do cíle. Překvapila nás nově opravená rozhledna, která nahradila rozladění z přístupové cesty. Rozhled po okolí trochu stínily stromy ale i tak bylo na co koukat. Hlavně, že nepršelo. U rozhledny jsme si opekli buřtíky, zahrály pár her a vydali se zpět. Zpáteční cesta se změnila na oraniště, bahniště a místy i peřeje z okolních strání. Zahlédli jsme také srnky, vyrušené naší početnou skupinou. Všichni však zdárně došli, aniž by někdo zakňučel a výlet se podařil. Nováčkové se slušným nánosem přírodního materiálu zvládli náročnosti, které si na ně roveři připravili. Fotky zde

Vložil Cip Ajda 11.02.2012