(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Návštěvnost

Nacházíte se na: Aktuálně > Sdělení > Celostátní kolo Svojsíkova závodu.

Celostátní kolo Svojsíkova závodu.

Krajský úspěch skautského Svojsíkova závodu.

O víkendu, ve dnech 5. – 7. června se uskutečnilo v okolí Litvínova u Mostu krajské kolo Svojsíkova závodu 2015. Z našeho oddílu se závodu zúčastnily tři hlídky: Sněženky, Ještěrky a Mravenci - vítězové a druhá místa z okresního kola, které se konalo v květnu ve Šluknově.
Z celkového počtu devatenácti hlídek z obou kategorií (vítězové okresních kol v Ústeckém kraji), bylo obsazeno 11 dívčích hlídek a 8 hlídek chlapeckých. Všechny hlídky si musely na třinácti stanovištích s množstvím podúkolů hluboko sáhnout do svých znalostí, spolupráce, obětavosti, ale i sebezapření. Klasické disciplíny, jako vaření, zdravověda, orientace, doplnilo logické myšlení, netradiční šifry na PC a další překvapení. Zpestřením závodu bylo také zapálení svíčky na plovoucím polystyrenu uprostřed jezera pouze pěti sirkami a škrtátkem. Tato disciplína vyžadovala šikovnost i plaveckou zručnost určeného člena hlídky. Vyhnutí se záměrným kontrolám také vyžadovalo smysl pro orientaci a ostražitost. Závod se vydařil nejen svojí rozmanitostí, ale i počasím. V dívčí kategorii vyhrály Sněženky (Brepta, Majda, Johanka a Klárka), které se tím probojovaly do celostátního kola. Družinka Ještěrek obsadila z jedenácti hlídek šesté místo. V chlapecké kategorii obsadili Mravenci z osmi hlídek pátou příčku. Celostátní kolo SZ se koná v měsíci září v Příboru okr. Nový Jičín.