(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Aktuálně > Sdělení > Krajské kolo ZVaS 2016

Krajské kolo ZVaS 2016

Krajské kolo závodu Vlčat a Světlušek se koná ve dnech 10 - 12. června 2016 v Kytlicích u Děčína.

Symbolický rámec KK ZVaS:
Symbolický rámec se odvíjí od významného 700. výročí narození prvního krále českého a císaře německého – Karla IV.
Karel IV. byl považován nejen za velmi moudrého vladaře, ale také udatného rytíře, který již od mládí stál v čele svých často vítězných vojsk. Nejspíše proto měl Karel IV. ve značné oblibě rytířské turnaje, v rámci kterých urození synové své doby poměřovali svou chrabrost, obratnost a důvtip.
Rytířské turnaje pořádala šlechta vždy při příležitosti mnohých významných událostí. Tentokrát se ale Karel IV. při příležitosti vlastních zásnub s Alžbětou Pomořanskou zhostil vyhlášení turnaje osobně. Pověřil svůj dvůr (skautské středisko „ÚSVIT“ Děčín) uspořádáním ojedinělého klání. Vyhlášení turnaje je výjimečným i tím, že v něm nebudou poměřovat své síly jen rytíři, ale také urozené dámy, a to dle svých příbuzenských rodů v 4–8 členných družinách (bez doprovodu), neboť jak se říkávalo: „v jednotě je síla“.
- Účastníci by měli být vybaveni rohoží (karimatkou), ovčí nebo medvědí kůží (spacák), mobilním spacím přístřeškem pro celou závodící družinu (stan), hygienickými potřebami. Stravování je zajištěno v penzionu. Není nutný ešus, ani jídelní příbor. Pitný režim je zajištěn po celou dobu akce.
- Na závodní kolbiště mohou mít účastníci sportovní oděv, družinové/oddílové tričko (jednotné pro celou hlídku), roucho proti vodě (pláštěnku), v družince přenosný vak (batůžek), dále pergamen s husím pérem (zápisník s psacími potřebami), KPZ, 2 popruhy kožené (2x uzlovačku), na hlídku pak přenosnou lékárničku, džber s mokem lahodným (láhev s pitím).
Disciplíny:
1.Roucho skautské a rytířské – (vztah k vlasti a skautingu)
2.Logické myšlení – (logické myšlení)
3.U ranhojiče – (znalost první pomoci)
4.Cestou necestou s povozem – (znalost dopravních značek)
5.V královské kuchyni – (kuchařská dovednost)
6.U babky kořenářky – (pobyt v přírodě)
7.Vyhledávání informací – (vyhledávání informací)
8.Schopnost orientace – (schopnost orientace)
9.Na zkušenou u cechu zručných – (manuální zručnost)
10.Jak býti obratný se zachováním obratlí – (fyzická zdatnost)
11.Tajná disciplína – (tajná disciplína)


Vložil 24.05.2016