(Stránku se nepodařilo zobrazit v úplné grafické podobě. Buď je momentálně přetížený server, nebo Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení CSS.)

Junák WAGGGS WOSM

1.koedukovaný oddíl
Stopa Děčín

PřihlášeníZaregistrovat

Menu

Návštěvnost

Nacházíte se na: Aktuálně > Sdělení > Den dobrodružství 2011

Den dobrodružství 2011

O víkendu 19. - 20. 3. proběhl již 5. ročník mezinárodní soutěže s názvem Lands of adventure. Jedná se o soutěž pro skautské družiny z celé Evropy.

Letos se do soutěže přihlásilo rovných 105 družin, a to rovnou z 11 států, mezi kterými se objevil i takové, jako třeba Island, Malta nebo Turecko. Naše Berušky reprezentovaly Českou republiku pouze s 2 dalšími českými městy. Každá družina obdržela své "dvojče" - partnerskou družinu, v našem případě to bylo Portugalské městečko CARVOEIRO - VIANA DO CASTELO. V pátek večer byly na webových stránkách akce zveřejněny úkoly, které měly družiny přes víkend splnit. Zadání bylo v různých jazycích, ale na čestinu zřejmě nikdo nepomyslel :-). Úkoly se letos týkaly tématu Místní historie. Jako první měly Berušky ztvárnit znak svého partnerského města (který rozhodně nebyl z těch jednoduchých) za použití co nejvíce přírodních materiálů. Jako druhý úkol si měly vybrat jednu z místních pověstí a ztvárnit ji pomocí 12 fotografií. Výsledek své práce - fotografie spolu s popisy (což čítalo 2x 150 slov v angličtině) měly umístit do power-pointové prezentace a do nedělního večera odeslat portugalsko-italsko-řeckému pořadatelskému týmu. Holky zvládly svůj úkol výborně, i přes nepříznivé počasí znak svého partnerského města tvořily venku stejně jako legendu o Pastýřské stěně. Více se můžete dozvědět na http://loaday.landsofadventure.eu/ .


Vložil 20.03.2011